Kurzy speleologie - Co Vás čeká

V rámci kurzu speleologie se můžete seznámit v atraktivním prostředí větrného mlýna v Rudici s jeskynním systémem Rudického propadání, dále s používáním speleologické výstroje během praktické speleologie. Dozvíte se o historii objevování podzemních prostor Rudického propadání, které patří k nejdramatičtějším v dějinách průzkumu Moravského krasu.

Hlavní, asi 5-ti hodinový, program zahrnuje sestup do druhého nejdelšího jeskynního systému v ČR Rudické propadání - Býčí skála (12 km) a na dno nejhlubší suché propasti v ČR Rudické propasti hluboké -153 m. To vše v přirozeném propasťovitém jeskynním systému, protékaného divokými vodami Jedovnického potoka, za pomoci visutých žebřů a lanových traverzů.

Z toho vyplývá, že je nutná přiměřená fyzická kondice účastníka sestupu. Zájemce o tuto aktivitu se jí účastní výlučně na svou vlastní odpovědnost. Doporučujeme si sjednat osobní zdravotní pojištění.

Samotný sestup je určen pro minimálně 6-ti a maximálně 10-ti člennou skupinu v doprovodu zkušeného instruktora-speleologa.

Účastník sestupu je kompletně vybaven výstrojí a výzbrojí pro pobyt v těchto jeskyních:

Účastník sestupu si zajistí teplé spodní prádlo (podoveral), ponožky (nejlépe více párů), rukavice neomezující pohyb, věci na převlečení po akci (velká šance stát se totálně vlhkým).

!!! NUTNÁ DOBRÁ FYZICKÁ KONDICE !!!

Cena kurzu je 1400,- Kč na osobu. V případě větší skupiny je možná množstevní sleva.

Kurzy probíhají celoročně mimo druhou polovinu září a první polovinu října a mimo výjimečně vysokých vodních stavů v jeskyni (převážně v době tání sněhu na jaře).

Na závěr získáte dárek v podobě celobarevné publikace "Rudické propadání-cesta podzemních vod" obsahující na 80 kvalitních fotografií podzemních prostor jeskyní Rudického propadání.

Další možnosti:

Místo:

Začátek celého programu je v 9:00 hodin v budově Informačního střediska u Větrného mlýna v Rudici v Moravském krasu.

Termíny:

Volné termíny konání Kurzů speleologie Vám zašleme na požádání e-mailem nebo je možná telefonická domluva.

Kontakt:

mobil: 721 900 970
e-mail: roman.sebela (zavináč) seznam.cz
romans (zavináč) speleo.cz


obraz6.gif
Obsah
obraz7.gif
obraz8.gif